fbpx
Jak motywować się w czasie pandemii koronawirusa?

Jak motywować się w czasie pandemii koronawirusa?

Grzegorz Dworak > motywacja > Jak motywować się w czasie pandemii koronawirusa?

Jak motywować się w czasie pandemii koronawirusa?

https://www.grzegorzdworak.pl/index.php/2020/04/23/jak-motywowac-sie-w-czasie-pandemii-koronawirusa/

Uważam, że motywacja to klucz do długofalowego sukcesu biznesowego. Nie oszukujmy się, każdy czasem ma gorszy dzień lub czas kiedy zwyczajnie chce się nam mniej. Obecnie żyjemy pod presją zagrożenia recesją, koronawirusem i wielu innych problemów. Zatem jak motywować się w czasie pandemii koronawirusa?

Poniżej 8 zasad, których przestrzeganie pomaga mi zmotywować się do pracy i trzymać ją pod kontrolą w czasie pandemii. 

1. Ustal godziny pracy 

Podejmij decyzję w jakich godzinach pracujesz i trzymaj się ich. To nie muszą być zawsze te same godziny pracy. Jeśli w poniedziałek masz ochotę pospać dłużej to zaplanuj, że zaczynasz pracę od godziny 10. Dzięki pandemii to w sumie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wydrukuj swój plan i powieś na lodówce – tak aby Twoja rodzina wiedziała kiedy pracujesz.  Zaplanuj także odpoczynek, czyli wszystkie aktywności, które będą swoistą nagrodą każdego dnia. Na przykład dziś pracuje o 17 a potem w ramach czasu wolnego planuje czy pogram w planszówki z dziećmi, czy poćwiczę.

2. Poranne rytuały

Zachowaj poranne rytuały tak jakbyś wybierał się do biura. Chodzi o takie podstawy jak prysznic, ubranie się, fryzura itp. Chodzenie cały dzień w szlafroku nie pomaga, zwłaszcza teraz kiedy sytuacja trwa już miesiąc. Jak jestem przeziębion, chory to zdaża mi się tak popracować ale teraz nie pozwalam sobie na takie lenistwo. Nie pracuje koszuli ale ubieram się wygodnie, casualowo, np.: jeansy i polówka, gdybym dorzucił marynarkę mógłbym iść nawet na spotkanie. Będziesz czuć się komfortowo i zapewniam twoje otoczenie (mąż, żona) to na pewno doceni.

3. Określ cele które chcesz osiągnąć

Tak nawet w czasie pandemii i niepewności można je mieć. Muszą one być mierzalne i możliwe do wykonania. Koniecznie je zapisz z konkretnymi datami realizacji aby nie pozostały one jedynie w sferze marzeń. Jeśli jakieś cele nie mogą na ten moment być realizowane wyznacz inne – te, które akurat teraz możesz zrobić.

4. Inspiruj się

Internet dale w tym zakresie wiele możliwości, zawsze znajdziesz coś dla siebie. Ja chętnie wracam do kanału Jakuba Bączka czy Radka Koterskiego. Lubię także Mariusza Łodygę. Na telefonie mam także aplikację TED, gdzie znajdziecie nieskończoną ilość krótkich wykładów, nie tylko motywacyjnych ale także innowacyjnych, społecznych i wiele innych. Znajdź swoje ulubione kanały lub poprostu szukaj kolejnych, które Cię zainspirują.

5. Nieustanny rozwój

Jak czytaliście mój poprzedni wpis „Najcenniejsza lekcja w życiu” to wiecie już, że dla mnie nieustanny rozwój to podstawa. Nie można się zatrzymać, raz rozpoczęty proces trwa przez całe życie. Polecam Sklep Rentiera, gdzie znajdziecie nowości wydawnicze z tej branży. Jeśli chodzi natomiast o sprzedaż to wracam do Asów sprzedaży – znajdziesz tam artykuły, wydarzenia, publikacje. Dodatkowo polecam także magazyn Nowa sprzedaż.

6. Rozmawiaj z innymi

To, że musimy zostać w domu nie znaczy, że nie możemy pozostać w kontakcie. Nawet jeśli jego zasadność jest mniejsza. Zadzwońmy zapytać jak się mają nasi pracownicy, współpracownicy, partnerzy i klienci. Tylko nie narzekajmy, nie dzwońmy aby się wspólnie martwić ale po to aby się wspierać, podtrzymywać na duchu. 

7. Nie czytaj newsów

Kiedy pracujesz to nie rób przerw aby zerknąć na statystyki pandemii czy najnowsze oświadczenia. Oczywiście, jeśli potrzebujesz informacji dotyczących Twojej branży to jest to element pracy. Nie utrudniajmy sobie takimi przerywnikami, one bardzo wpływają na naszą koncentrację. Miejmy tego świadomość.

8. Nagradzaj się, zadbaj o siebie

Dbajmy o siebie i o swoje zdrowie psychiczne, teraz nam jest to bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Długotrwały stres jest bardzo obciążający. Każdy ma swoje sposoby na relaks. Jeśli nie masz to spróbuj medytacji, poćwicz jogę albo wypróbuj ćwiczenia oddechowe. Pamiętaj także aby się wysypiać, to nasz najskuteczniejszy sposób regeneracji. 

Posted By

Grzegorz Dworak