fbpx
Autentyczność w relacjach wygrywa

Autentyczność w relacjach wygrywa

Grzegorz Dworak > warto wiedzieć > Autentyczność w relacjach wygrywa

Autentyczność w relacjach wygrywa

https://www.grzegorzdworak.pl/index.php/2020/06/30/autentycznosc-w-relacjach-wygrywa/

Ostatnio usłyszałem od koleżanki z branży komplement, stwierdziła że, “wzbudzam bardzo ciepłe emocje, jakbym kompetencje miękkie miał we krwi.” Uznała także że, “mam charyzmę i to co mówię i argumentuję to zawsze ze stuprocentowym przekonaniem.” Pomyślałem, no tak, ja po prostu taki jestem, wiadomo – autentyczność w relacjach wygrywa.

Moja refleksja o byciu autentycznym

Dopiero kilka dni później kiedy zastanawiałem się nad planem spotkania z moim zespołem doszedłem do wniosku, że to nie jest takie oczywiste. Ja tak uważam, już dawno się przekonałem, że kiedy jestem naturalny jestem także skuteczny. Kiedy jednak widzę i szkolę nowych agentów zauważam, że to nie dla wszystkich jest takie oczywiste. Obecnie, w internecie jest sporo treści o technikach sprzedaży, skutecznym pozyskiwaniu klientów. Można się tego naczytać i gdzieś w tych wszystkich regułach i zasadach zgubić siebie.

Wszystkie kursy i rady świata…

Wszyscy trenerzy i nauczyciele biznesu mają mnóstwo świetnych rad i pomysłów jak być bardziej skutecznym, lepiej budować biznes itd. Sam wielu z nich słucham np.: Mateusz Grzesiak czy Lukasz Kruszewski. Mi jednak brakuje w tym całym natłoku wielu cennych informacji stwierdzenia: bądź w tym wszystkim sobą. To doś łatwo zgubić skupiając się na różnych technikach i radach. Szczególnie jeśli się jest młodym i ma przed soba ocean wiedzy do zgłebienia.

Nie wierzę w cuda

Z pesymisty nikt nie zrobi na siłę, tylko do kontaktów biznesowych, optymisty. Trudno mi sobie wyobrazić aby to mogło komukolwiek wyjść na dobre. Moim zdaniem to udawanie kogoś innego i na dłużą metę nie da się tak funkcjonować. Pesymiście radziłbym nauczyć się pokazywać klientowi, że dostrzeganie zagrożeń sprawia, że jesteś w stanie go ochronić przed nimi. Taka miała zmiana w postrzeganiu własnej cechy a ile może zmienić!

Rzeczywistośc kontra nasze wyobrażenia

Zaryzykuję stwierdzenie, że spora część osób w sieci ma wykreowany wizerunek. Nie myślę tu tylko o pokazywaniu części swojego życia czy siebie samego. Mam na myśli świadome kreowanie, lekkie zakrzywienie rzeczywistości i koloryzowanie. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że to zupełnie nie moja bajka. Moja praca to liczne spotkania z ludźmi, nawiązywanie kontaktów – nie mam czasu zastanawiać się jak dziś mogę podkoloryzować samego siebie. Prędzej czy później i tak to w jakiś sposób wychodzi, a sam zainteresowany nawet nie wie kiedy i jak. 

Autentyczność w relacjach wygrywa

Jeśli chcesz skutecznie budować relacje proponuję:

  • określ swoje wartości i pracuj w zgodzie z nimi,
  • bądź naturalny,
  • bacznie się przyglądają samemu sobie, swoim relacjom i emocjom jakie Ci towarzyszą w kontaktach z innymi,
  • wyciągaj wnioski i doskonal siebie a nie świat dookoła.

To samo radzę poczoątkującym agentom – będąc sobą masz gwarancję, że będziesz unikalny, jedyny w swoim rodzaju. W swojej agencji nie chcę klonów tylko autentycznych i zaangażowanych profesjonalistów!

Nieustanny rozwój

Doskonalenie siebie to pracowanie nad swoimi słabszymi stronami. Ile ludzi tyle jakiś rzeczy, które możemy w nich poprawić. Jestem jednak przekonany, że podstawą jest autentyczność. Tylko w zgodzie ze sobą można budować własną firmę, markę osobistą lub po prostu siebie jako pracownika. Moim zdaniem, kiedy jesteś autentyczny przyciągasz ludzi, którzy to doceniają. Instynktownie czują się przy Tobie bezpiecznie. Myślę, że można to zaobserwować w sklepach, kiedy podchodzi do Ciebie natarczywy sprzedawca z jakąś cudowną promocja i nie jest w tym autentyczny – od razu szukasz haczyka. Jemu już żadne techniki sprzedaży nie pomogą Cię przekonać.

Moim zdaniem tak to działa i jestem tego najlepszym przykładem.

Przeczytaj także:
Idealny pośrednik nieruchomości.
Jak rozmawiać o pieniądzach?

Posted By

Grzegorz Dworak