fbpx

27 lipca

Fotografia wnętrz – czy warto zainwestować w profesjonalistę?

0  comments

Jedno zdjęcie, obraz jest warte więcej niż 1000 słów. Jeśli chcesz wynająć lub sprzedać nieruchomość dobrze wykonane zdjęcia to podstawa. Fotografia wnętrz to osobna specjalizacja w tej dzielnie. Moi klienci czasem pytają mnie jaka jest różnica między profesjonalną sesją zdjęciową wnętrz a zdjęciami wykonanymi przez nich? Wyciągam laptopa i pokazuje – dziś chciałbym pokazać tą różnicę Tobie!

Fotografia wnętrz – raz a dobrze

Na potrzeby tego posta posłużę się przykładem zdjęć mieszkania, które pomogłem klientowi nabyć, potem wynająć, a po dłuższym czasie sprzedać. Jednym z atutów dobrze wykonanych zdjęć jest to, że możemy je wykorzystać kilka razy. Szczególnie przy mieszkaniach inwestycyjnych często tak jest. Jako agent doskonale rozumiem, że klienci zmieniają swoje plany inwestycyjne, zmieniają się ich potrzeby i muszę szybko reagować. Raz dobrze wykonane zdjęcia bardzo przyśpieszają proces ponownego wystawienia mieszkania na sprzedaż lub wynajem.

Przejdźmy od zdjęć, oto przykład z życia wzięty. Zdjęcia wykonane samodzielnie przez klienta telefonem komórkowym. Trzeba przyznać, że mieszkanie było całkiem dobrze przygotowane, czyli posprzątane i odgracone. Jeśli temat samego przygotowania mieszkania do sesji zdjęciowej Cię interesuje to pisałem o tym tutaj.

[/vc_column_text][vc_media_grid gap=”10″ grid_id=”vc_gid:1595864952734-5db20570-896a-10″ include=”511,518,517,516,515,514,513,512,521″ css=”.vc_custom_1595866562886{margin-top: 20px !important;margin-bottom: 20px !important;}”][vc_column_text]

Błędy w fotografii wnętrz

Powyższe zdjęcia to klasyka gatunku. Niby wszystko ładnie ale mamy słabą ostrość zdjęć. Jest to dość irytujące jeśli chcemy się przyjrzeć szczegółom czy detalom. Dodatkowym problemem jest oświetlenie. Niestety halogenki nie sprawdzają się, szczególnie te o ciepłej barwie światła. Sprawiają, ze zdjęcia mają żółte poświaty, które na domiar złego zmieniają kolory wnętrz. Irytujące jest także to, że każde pomieszczenie ma troszkę inne barwy. Tam gdzie jest ciepłe światło wszystkie kolory wychodzą bardzo ciepłe. Pół biedy jeśli mamy w pomieszczeniu rzeczywiście ciepłe barwy. Na przykład w łazience mamy czerwone elementy i one całkiem dobrze wychodzą. Niestety w kuchni o chłodnych barwach ciepłe światło wywołuje dużo gorszy efekt. Widać jak tonacja kolorystyczna się gryzie. Dodatkowo reflektory zamontowane w suficie dają bardzo dużo cieni, które zaburzają odbiór. Moim zdaniem ciężko to dostrzec właścicielowi zdjęcia, który je doskonale zna. Dużo bardziej widać to na wnętrzach, których nie znamy.

Profesjonalne zdjęcia wnętrz

[/vc_column_text][vc_media_grid gap=”10″ grid_id=”vc_gid:1595866212732-1fad70c4-2c8b-2″ include=”524,525,526,527,528,529″ css=”.vc_custom_1595866550612{margin-top: 20px !important;margin-bottom: 20px !important;}”][vc_column_text]

Teraz, po obejrzeniu profesjonalnych zdjęć, zastanów się jak ty oceniłbyś jedną i drugą ofertę. Czy profesjonalne zdjęcia nie oddają lepiej przestrzeni? Oczywiście, to dzięki zastosowaniu obiektywu z szerokim kątem. Zwróć także uwagę, że w obu przypadkach została zastosowane różne ustawienie wysokości zdjęć. To ma ogromne znaczenia. Powinno ustawiać się aparat na statywie na około 1,5 m wysokości. Chodzi o to, aby oglądając zdjęcia oddać perspektywę optymalną, taką jaką ma stojący człowiek. Dodatkowo, możesz zauważyć jak została wyrównana tonacja kolorystyczna w zdjęciach profesjonalnych. Wszystko wydaje się bardziej spójne i ładniejsze.

Czy warto zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową?

Zdecydowanie NIE! Moim zdaniem lepiej zdecydować się na profesjonalną agencję pośrednictwa nieruchomości. Taka agencja wykona profesjonalne zdjęcia wnętrz w ramach współpracy, zazwyczaj przy umowie na wyłączność. Tak pracuje w swojej agencji Dworak Nieruchomości. W ten sposób mamy zdjęcia, za które nie musimy płacić fotografowi, płacimy agencji jeśli skutecznie osiągnie nasz cel – sprzedaż lub wynajem naszej nieruchomości. Czy to nie jest najlepsze rozwiązanie?


Tags

fotografia wnętrz, nieruchomości, profesjonalna fotografia


Przeczytaj także:

>
Success message!
Warning message!
Error message!